Hírek és társadalomHírességek

Tornász Ljudmila Turishcheva: életrajz, a személyes élet, sport eredmények

Azt senki és soha nem vész el. A pályázat benyújtásával az ellenfelek úgynevezett Turi, és később, hála a bizalom, kitartás és atléták, ehhez hozzáadjuk a jelzőt „vas”. Az első bajnoki győzelmét aratott a tizenhat éves korában. Tornász Ljudmila Turishcheva folyamatosan díjazták versenyek és bajnokságok. Egy karrier, ő szerzett 137 ékszereket lett az abszolút világbajnok. A zársebesség és higgadtságot jelen voltak az ő karaktere magas szinten, és még repedés a héj a világbajnokság nem akadályozta meg a kimagasló teljesítményt a végéig, majd építése a táblák csak összeesett.

Ljudmila Turishcheva: életrajz

Groznijban, a jövőben királynője torna platform 1952-ben született. Korai életkortól kezdve lány hajlott a táncművészet: Lábujjhegyen járt, elegánsan intett a kezével. Ezért anyám adott Ljudmila balett iskolába, de a tanulás művészete klasszikus tánc rövid életű volt, és már a 10 éves elkezdte csinálni torna. Az első edző, aki vezette Tourischeva az edzőteremben volt Kim Wasserman. Ezután részt vesz a keresést fiatal tehetségek középiskolások körében. Harminc fiú és annyi év közötti lányok 8-9 éves lehetett tanulói edző Kim Yefimovich volt Ljudmila Tourischeva között munkatársakat.

Két évvel hozta Wasserman jövő olimpiai bajnok, de aztán elment dolgozni egy csoport fiú és lány adta a csapat együtt Luda edző Vladislav Rastorotsky.

Előkészítése az olimpia

nyolc lány rezsim 1964 óta drámaian újjáépített edző, hogy az olimpia Mexikóvárosban, ami tartandó 1968. Az emelkedés 05:15, majd egy reggel jog. A reggeli, egy fél csésze kávét és egy kis darab sajtot. Az első fázis a képzés között zajlott 07:00 és tartott három órán át, majd tanulmányozza - és újra torna platform hónolás elemek késő estig. Szóval ápolják az erőt és az akarat Ludmilla Turishcheva. Most a nő is elkötelezett az alapelvek az egészséges táplálkozás, csinál torna és ezen keresztül a rutin néz hibátlan.

Minden edzés Ludmila kezdődött mérlegelés, ahol az extra font súly - megrovás Vladislav Stepanovich. Ő volt a szigorú tanár, de Tourischeva mondta, hogy a ragaszkodás volt nagyon hasznos eredmények eléréséhez. Ljudmila tartották céltudatos tanuló és jött, hogy sportolni is, ha a terv nem volt képzés.

első olimpia

A várakozás az olimpia Moszkva alkalmazkodási sportolók végzett Games. 1967-ben ezek a nyári versenyeken az első alkalommal érte el a kifejlett állapotban Ljudmila Turishcheva. Család, edző, barátok támogatása fiatal sportoló, és azt kívánta neki a győzelem, de Natalia Kuchinsky, akkoriban egy képzett tornász lett az első a minden-körül, és négy kagyló.

A mexikóvárosi olimpia Ljudmila ment még ismeretlen a nyilvánosság tornász. A látogatók figyelmét, a zsűri és a paparazzik összpontosított „menyasszony Mexikó”, az nagyon Natalia Kuchinsky. Ugyanakkor Ljudmila Turishcheva nem akart dolgozni a nyilvánosság számára, a hangsúly irányul a teljesítmény technikával.

Az első olimpiai játékok, az izgalom ... és a hiba a naplóban. A minden-körül megkapta a 24. helyen, de a szovjet csapat tornászok még mindig ott állt a dobogón, és kap az aranyérmet. Ez fájni fog minden sportoló, hanem egy ember, hogy meghódítsa a bajnoki címet ebben a helyzetben volt, hihetetlen ösztönzést továbbképzésre.

abszolút bajnok

Miután Mexico csapat élén tornászok Rastorotsky acél karakter a hazát Terrible. Sportolók találkozott hivatalnokok zenével és virágok. Két évvel az első olimpia elment a világbajnokság Ljubljanában. Itt Ljudmila Share on teljes erővel és a dobogó a fő rivális - Korbut, Janz Burda, az első helyet. A cím abszolút világbajnok szerzett neki egy győzelem Ljubljanában. Ugyanebben végzetes az ő sport karrierje 1970-ben, Ljudmila elnyerte a „Tisztelet Master of Sports.”

Egy évvel később, tette hozzá díszben edző és jómagam, elnyerte a címet Európa-bajnok.

átkelés

Ljudmila és Vladislav Stepanovich nem megfosztott Groznijban, a köztársaság vezetése és a figyelmet a sport közösség, de a bajnok tandem az olimpia után Mexikóvárosban költözött Rostov-on-Don, mivel az az életkörülmények és a képzés volt jobb. 1972-ig Tourischeva versenyre képviselte a város Groznij és Sport Egyesület „Dinamo” benne.

Rostov-on-Don a lány elismerte, hogy a Pedagógiai Egyetemen 1986-ban a dolgozat lett a jelölt a pedagógiai tudományok. Turischeva Ljudmila Ivanovna egy kiváló mindenben: iskola, egyetem, a képzés, a versenyeken, annak ellenére, hogy az idő fogy. Lány a meccs ment tankönyvek, és a szünetekben a szekciók között futott, hogy a laboratóriumban.

Olimpia München

A nemzeti csapat a Szovjetunió torna volt a három vezető 1972-ben: Korbut, Tourischeva, Lazakovich. A fő versenytársak tartották egy lány az NDK által vezetett csapat Karin Yants. Sharp harc várta, hogy a közönség, mert a ljubljanai tornászok a Szovjetunió és az NDK-ban a zsűri becslések szerint ment a különbség tized pontot.

Szovjet sportolók Münchenben azonnal a csapat verseny vette át a vezetést, és közben a szabad korcsolyázni még néhány pontot meghaladta az NDK csapata. A német sportolók a végén bizonyult gyengébb, mint a Szovjetunió csapat emelkedett a dobogóra. Burda, majd dupla Tourischeva lett bajnok. De előre várja a végső küzdelem és az abszolút cím bizonyos típusú all-round. Szenvedélyek végére ért a kemény harcot között kitört Korbut, Turishcheva és Janz.

Kecses sport etűd „Az álmaim,” példamutató teljesítményt Ljudmila hozta tornász győzelem, ami azt - az abszolút olimpiai bajnok.

versenytársak

A müncheni olimpián meghatározott kedvenc közönséget. Nem volt a világbajnok Tourischeva és bájos, apró Olga Korbut. Mielőtt elhagyja a versenyt Moszkvában edző a Szovjetunió hivatkozott Korbut, mert az ő teljesítménye uralja az összetett elemeket, amelyek amelyekre csak Olga. Mi a közönség szerette Korbut, ahol eddig nem volt Turishcheva?

Olga, majd edzőteremben emelvényen megpróbálta kérjük a lakosság. Az ő teljesítménye volt a művészi és csintalan. Ő a kapcsolatot a közönséggel, mosolygós, tapasztalt érzelmek, és így töltöttem egy csomó energiát.

Ha a program azt mutatja, tornász Ljudmila Turishcheva feltűnt a közönség elé komoly és koncentrált sportoló. Gondoskodott energia és érzelem. Ennek lényegét nem volt nézni előadások a versenytársak, hogy nem bánt, és nem pihenni.

De a rivalizálás volt, mint egy vitorla, amely magában foglalta a világ torna.

Sunset karrier: a világbajnokság, az olimpiai játékok Montreal

1975-ben Londonban tartott versenyeken torna. Ljudmila Turishcheva teljesítő gyakorlatok az egyenetlen bárok, úgy érezte, a bizonytalanság a szerkezetet. Az egyik csatlakozó vezetékeket horog a földre, elkezdett gyengülni. Az ötlet, hogy tudta, hogy az ország, segített neki befejezni a programot. Forgalmi alján a pólus, ugrani nélkül tervezett rotációs, stabil helyzetben és az összeomlás a szerkezet. Lelépett a dobogóról, nem is fordult, hogy nézd meg a bukott gerendák.

A harmadik és az utolsó vége előtt a sport karrierje az olimpián Montrealban. Huszonnégy Ljudmila vezette a csapatot, majd a csapat verseny segített neki megnyerni az aranyat. Végrehajtására vonatkozó boltozat és a freestyle programot kapott két ezüstérmet, egy bronz - az abszolút fölényét.

A boldogság nyomában

1976-ban, miután a torna verseny ösztönző Tourischeva elhagyta végéig az olimpiai játékok a közéleti nevében a Kommunista Párt. Ezután Turischeva Ljudmila Ivanovna interjúkat adtak, találkoztak a csapatok és a munkájuk az volt, hogy jelentse, hogy a székhelye a szovjet delegáció, amely található a területén a férfi test az olimpiai falu. Megy ismét a jelentés találkozott Valery Borzov, sprinter sportoló, aki a versenyeken München először sok év sikerült megnyerni az amerikaiak két aranyérmet.

Azonnal felhívta a bajnok a filmben, és miután a fiatalok cseréltek telefonszámot. És a végén 1977 olimpiai páros játszott egy esküvő.

Ljudmila Turishcheva: szerelmi élete

Miután feleségül Ljudmila költözött Kijev, mert a férje volt a bennszülött Ukrajna, és a szláv hagyomány a házasságkötés után egy nő lép be a férje házában. Egy évvel később, a család volt egy lánya Tatyana.

Azt akarta, hogy a bajnok - ez lett neki. Hasonlóképpen, és a családi életben. Ljudmila Ivanovna akarta, hogy boldog legyen, és most 38 év van Valery Filippovich bizalmon alapuló kapcsolatot épített egymás iránti szeretet.

Lánya Tatyana szülei korai gyermekkorban is akart szabhat torna. Kilenc évig Tanya rájött, hogy ez a sport nem neki. Aztán Ludmilla megállapodott az edző atlétika, hogy a lánya is kell futtatni, hogy a stadion. 11 éve Tatiana végrehajtotta a specifikációját fut a jelölt mester a sport. Fellépett sprint versenyeken a verseny, de húsz évvel ezelőtt jött a felismerés, hogy ez nem neki való. Tatiana úgy döntött, hogy vegyenek részt a kreatív tervezés és beiratkozott az egyetem, ahol megkapta a divat specialitás.

Valery Filippovich és Ludmilla Turishcheva most emelése unokák. A lányom és a férje él Torontóban.

coaching karrier

A szülési szabadság után Ludmilla kezdetén edzői karrierjét, először tanította a gyerekeket a Szovjetunió nemzeti csapat, majd vezette 1992-2000. Ukrán Torna Szövetség.

Között 137 királyné jelvényeket torna platform három legmagasabb állami kitüntetések:

• Munka Vörös Zászló Érdemrendje.
  • Olimpiai bronz rendelés.
  • A Lenin-rend.

Tornász, beszéd hiba nélkül - az ideális. Ezek a sportolók nem fog megtörténni, de Ljudmila között vetélytársai volt a legközelebb az ideálishoz.

Copyright © 2018 hu.unansea.com. Theme powered by WordPress.