Sport és fitneszHarcművészetek

Boxing szabályok: a hivatásos és amatőr

És ebben a cikkben, nézzük meg a szabályokat a boksz! Tény, hogy mi a dobozban? Ez párbaj, amelyben konkrét harcosok kesztyűben és beütötte verte egymást: kontakt sport. Fight tart általában a háromtól tizenkét fordulóban. Ez vezérli a játékvezető. Nyertes van rendelve csak ha az ellenfél leütött, és nem tud felkelni tíz másodpercig (kiütéses). Úgy hívják a győztes abban az esetben, az egyik férfi sem sérült meg, melynek köszönhetően a küzdelem nem folytatódhat (TKO). Ha egy bizonyos számú kört harc nem ért véget, a győztes határozza meg a bírák, felfedve a becsléseket.

A legkorábbi bizonyítéka hasonló harcok megjelenik egy másik egyiptomi, sumér és a minószi domborművek. Még az ókori Görögországban tartott versenyek ököl harc, ökölvívó azonosak. Általában boksz vált sport párbajra 688 BC. e., amikor az ököl küzd meg először a programot az ókori olimpiai játékok. A modern formája a sport született az Egyesült Királyságban az elején a XVIII.

Egyes államokban van saját harcművészeti (lethvey Mianmarban, francia Savate, Muay Thai Thaiföld), így nagyon gyakran használják az emberek az „angol boksz.”

pro boksz követelmények

És most nézd meg a szakmai szabályokat boksz. Mik ezek? Meg kell jegyezni, hogy a szabályokat az amatőr és a speciális harc van egy csomó hasonlóságokat és különbségeket.

Mi alapján? Van egy profi bokszoló, mint a szabály, hogy nincs verseny. Azonban abban a pillanatban, számos európai és világbajnokságon. Talán ezek a versenyek jönnek divatba. Versenyeken használjon minősítési eljárás. Minden elváltozások Boxer, győzelem és húzások elszámolásra a konszolidált minősítés listát. Mindig vette a fajta győzelem - a pont vagy kiütéssel. Kitüntetések harcos az amatőr gyűrű elnyerheti a „profik” nem számítanak.

Egyébként mind a nagy szervezetek (WBO, WBA, IBR, WBC) saját némileg eltérő szabályok boksz és azok értékelése lap. A harcos, aki kész az első helyen rangsorban szerkezete, a továbbiakban a jelölt a világbajnoki címet. Természetesen, a világbajnok nem vehet részt a rangsorban a verseny, de lehet szervezni társadalmi események, amelyek nem fognak létrán.

Ökölvívás szabályok is lehetővé teszik számára, hogy megfeleljen a világ vezetői a többi változat. Ha egy harcos a világbajnok az összes alapvető paramétereket, úgy vélik, az abszolút vezető (Kostya Dzyu). Ha elvesztette a harcot, a címvédő öv, a visszavágót sem lehetett kinevezni. Érdekes, hogy a fejét a WBC Jose Sulaiman nemrég bejelentette, hogy a boksz Tanácsot, hogy az első vb-boksz rendszer szakemberek.

Korhatárának profik

Boxing szabályok profik közé korhatár: a boxer nem lehet 18 évesnél fiatalabb. És nem számít, hogy milyen a harcos boksz élmény amatőröknek: az első csatát a „pro” karrier, ő szervezni a következő képlet: négy fordulóban három perc lehet. By the way, a minősítés harc általában befogadni hat vagy nyolc fordulóban. A harc a címet a világ vezető tart tizenkét fordulóban három perc alatt.

Általában a képlet a mérkőzés, dátum és idő és egyéb korlátozások összejátszanak csapat egy pár hónappal azelőtt, hogy birtokában van. Ezek a szabályok a boksz.

Az ellenfél harci is előre meghatározott. Ez lehetővé teszi, hogy tanulmányozza a készségek ellenfél azonosítani taktikai rendszer. Az orosz bokszoló versenyezhetnek a címet Champion Oroszország csak akkor, ha töltött két roham hat fordulóban, és a két harc nyolc fordulóban.

ítélve

boksz szabályok a gyűrű ellenőrző bíró: három oldalról játékvezető. Végrehajtása során a mérkőzést is magában foglaló felügyelő, időmérő, egy orvos, egy bíró, egy informátor. Az értékelés oldalán verseny bírók és játékvezetők meghívást kapnak a promóter. A bajnoki mérkőzés lesz létrehozni egy olyan szervezet, amelynek kezdeményezésére a harc tartott.

És tudod, mi a szabályokat a boksz a ringben köteles elvégezni? Ringo rendelkezik a tulajdonos - egy bíró, aki irányítja mindent, ami történik rajta. Pontokat minden bokszoló, figyelembe veszi a bíró. Azt mondja a bíró adatok befejezése után minden fordulóban, látható az értékelő lapok.

A szünetek száma és fordulóban, azok időtartamát karórák időmérő. És ki kell készítenie, és küldi meg valamennyi vendég információt bokszoló, játékvezetők brigád? Természetesen a bíró-informátor.

Supervisor ugyanúgy működik, mint a főbíró a amatőr csaták. Ő felügyeli a Pénzügyi Mozgalom (pénzdíj, szállítási költségek, és így tovább).

Érdekes, hogy minden bokszoló nem lehet több, mint négy másodperc. Az egyik ezek közül a legfontosabb, és a szünetekben lehet a gyűrű belsejében. A kötény a gyűrű lehet emelni legfeljebb két másodpercig.

Pontozás

A szabályok a boksz vonja számolás pontok, amelyek érintés bírók. Tíz pont lesz kerek győztes, míg a vesztes - legalább hat. Érdekes, hogy az elektronikus rendszer számlálási pontokat tilos.

Az Arénában általában ki vannak zárva sorsolást. Hogyan? Igen, csak az azonos számú pontot szerzett a katonák, a győztes bokszoló, aki nyert több fordulóban. Abban, hogy az ítéletet, a bírók is figyelembe kell venni az ütőerő (szemben a rajongók). Három könnyű megfelelnek a kemény hatást.

Szabályai dolgozó ökölvívó is figyelni, hogy a nehéz ütések és ütések, ami kiütéssel. Leggyakrabban, előnyben részesítik a kerek harcos, aki elküldte az ellenfélnek, hogy a vásznon. A megsértése korlátozódik az azonos keretben, mint a amatőr boksz.

Szabályzat nem hivatásos ökölvívó

Ma AIBA jóváhagyott új szabályok: ezek hatályba lépett 2013-ban. Vannak korhatárok itt? Igen, a szabályok az amatőr boksz kínálnak ezek a korcsoportok:

• Junior Boys - 12 év.
  • Fiúk középkorú - 13-14 év.
  • Régebbi lányok és fiúk - 15-16 év.
  • Lányok és fiúk - 17-18 év.
  • A nők és a férfiak - 19-34 év.

Attól függően, hogy a kor amatőr boksz szabályok korlátozzák az események száma egy bizonyos időszakban:

• Fiúk 15 éves korig: két harcol a 30 nap.
  • Lányok és fiúk 15-16 év: három harcok 15 nap, öt harcok 30 napon belül.
  • Nők és férfiak: négy harcok 15 nap, öt harcok 30 napon belül.

És hogy kikötik szabályok ökölvívó versenyeken az amatőr? Ebben a sportban kezdők engedélyezett a verseny után egy három hónapos képzést.

Általában szerint AIBA követelményeket a nemzetközi versenyeken vehetnek részt a gyerekek 17-34 év.

harcol amatőrök

Minden versenyen amatőr ökölvívó tartott az olimpiai szabályok - lő. A különböző csoportok harcosok harci jár ilyen képlet:

• Fiúk 12-14 év: újoncok és a harmadik kisülés elleni harc három egyperces, valamint az első és második kategória - tizenöt percig.
  • Fiúk 15-16 éves nők és lányok: újonnan harcolnak három fordulóban (egy percre), és az első számjegy felett - két percig.
  • Férfiak és nők: kezdő - három harcol tizenöt percig, és az első számjegy és a magasabb - négy harcol két percig.

Meg kell jegyezni, hogy az orosz abszolút bajnoki verseny formula öt fordulóban két perc alatt. Nagyon gyakran harcol vállalt megegyezés szerint. Ebben a kiviteli alakban, harci képlet lehet három vagy négy fordulóban (három perc mindegyik), vagy öt vagy hat kört (mindegyik két percig tart).

És ha a verseny kerül megrendezésre skála magasabb, mint a regionális? Ebben az esetben a résztvevők venni a harcot a tiszta idő: különböző szünetek a verseny során nem veszik figyelembe. By the way, az összehúzódások között mindig kap egy percet a többit.

Nos, mi egy kicsit, és megtanulta az alapvető szabályokat a boksz. Folytatjuk tovább a kemény munka. Tehát az amatőr ökölvívó versenyeken vannak osztva parancsot, személyes és egyéni és csapat.

A privát verseny nyer egy harcos, aki nyert a döntőben. Itt, kezdve a negyedik helyet, és az alsó helyeken vannak elosztva szerint győzelmek száma. A csapatjáték győztes csoport többet keresnek pontok számát. A győztes a súlycsoportban kapnak két pontot. A vereség - egy pontot. Ha egy ökölvívó volt jelen, vagy nem jelenik meg a versenyen, nem kap pontot.

Az egyéni-csapat torna győzelem is függ a pontok száma. Victory - hét pont, második helyen - öt pontot, a harmadik helyen - 3,5 pont, akár az elődöntőben minden győzelem számított egy pontot. Az azonos számú pontot a győztes megkapja a babérjain a csapat tartott több első hely, és így tovább.

Egy nagyon érdekes sport a boksz. Rules of Engagement lehetővé fiúk bokszolni-fiúk ugyanolyan korú. Juniors tizennyolc éves, részt vehetnek a felnőtt harcol. Itt lehet játszani ugyanazzal a sport kategóriában. Boxer az első kategóriába hagyjuk a harcot a mesterek sportok, köztük a világ vezetői. Az összes változatok nem szabad egynél több csatát naponta.

Ebben a sportban is nem versenyezhetnek amatőr harcosok, akik részt vettek a szakmai versenyeken.

amatőr játékvezetés

Bármilyen versenyek és harcol amatőr ökölvívó által felügyelt a zsűri:

• Főbíró felügyeli a végrehajtása során a szabályok a küzdelmet, és hozza meg a végső döntést az összes műszaki szempont.
  • Oldalsó bírók értékelik a harci folyamatot, és meghatározzák a kimenetele a mérkőzést.

Összességében torna hivatalos szolgálja öt oldalsó bírók. Ez lehetővé tette három bíró, de ez a meccs nem lehet magasabb, mint a regionális szinten. Az időmérő ideje figyelte a küzdelmet, és veri a gong. Bíró informátor jelentett adatokat az események menetét. A játékvezető felügyeli végrehajtását a szabályok a harcosok a ringben.

Bírák végrehajtásának figyelemmel kísérése a szabályokat, mielőtt a sportolók a gyűrűben. Parancsnok felügyeli a műszaki és gazdasági felszerelése a mérkőzés. Boxing Federation of Russia megválasztja a technikai kiküldött, aki jelen van a verseny, ahol az eredmények harci kaphat a címet a „Master of Sports az Orosz Föderáció.”

Duel szolgálhat mind a nők és a férfiak. Bírák versenyek profik nem jelenhet meg a szerelmesek harcol.

A működés során a bíró alkalmazza a parancsot „Brac”, „Stop”, „doboz”. Figyelmeztetések ő kíséri gesztusok, értelmezni, mint a bírók és bokszoló. By the way, típusától függően megsértése boxer kaphat ettől a megfigyelő megjegyzését. A bíró is kizárja az elkövető.

thai boksz

Nos megvizsgáljuk a szabályokat thai boksz. Mi ez a sport? Thai boksz, vagy Muay Thai, a harcművészet Thaiföld. Jött egy ősi harci képességek thai boksz Boran. Ez a harc hasonló más indokínai harcművészetek. A „Muay” azt jelenti fordításban „szabad harc” vagy „párbaj szabad”.

A jelenlegi Muay Thai küzdelemben és ököllel, majd az alsó lába, és a könyök, térd és: árnyalatot ennek köszönhetően ez az úgynevezett „csata nyolc tagból áll.” Muay Thai nem olyan, mint harcművészet, vagy karate. Ez a harc nem megengedett hivatalos komplexek (kata Taolu). Ezek helyettesítik edző, munka táskák és „láb”, az alapvető két vagy három pofonokat.

Thaiföldön, a harcot tett szert népszerűségre vissza a XVI században. Megismerte az egész világon, csak a huszadik században, miután lenyűgöző győzelmet harcosok Thai képviselői más harcművészetek.

Abban a pillanatban, Muay Thai népszerű Thaiföldön: még a helyiek ünneplik évente az állam boksz Muay Thai. Az országon kívül, híres thai boksz növekszik is. Végtére is, a vegyes harcművészet továbbra is kialakulhatnak. És Muay Thai kiterjedten használják harc a rack. Ez a sport nem olimpiai, de a harcosok végzett versenyek regionális, nemzeti és nemzetközi szinten.

Súlyozott szinten Muay Thai

A szabályok szerint a thai boksz, súlycsoportban egyértelmű határokat. Nagyon gyakran harcos létezhet két súlycsoport. Attól függ, hogy a mérkőzés, és a helyszín. Az RF 12 kategóriában kiosztott az első, a legkönnyebb, súlya (45 kg) a nagyon nehéz (91 kg).

A méret a gyűrű a mérkőzés típusától függ a harcban. Tény, hogy a szabályok a sport arra utalnak, hogy bokszolók küzdelem területén kell lennie 6-7 méter hosszban és szélességben.

felszerelés

Mi olyan különleges a thai boksz? A tömeg és versenyekre független lőszer harcosok. Ők kötelesek viselni egy 10 untsovye kesztyűt. Ők egy kicsit kisebb, mint a boksz, de több, mint azok, akik tenni a harci szabályok nélkül. Fighters is kell egy védő héj, szócsöve. Női kötelesek viselni a védő melltartót. Védi a melleket a károsodástól.

Tiltott módszerek Muay Thai

Thai-box hívják hatása sport. Megtiltja falatok, görcsök, remegés. De a rengeteg ütéseket. Fighters harcot minden testrészét. Minden típusú hatással kapcsolatos különleges alcsoportja. Tehát pofon kezében vannak osztva horgok, jabs, uppercuts, hinták és így tovább.

Kicking osztva polubokovye, oldalsó ütések megfordítása (emlékszik legendás Chuck Norris), egyenes mozdulatokkal ugrál, és így tovább.

Ebben a küzdelemben néhány technikát tilos. Például, nem szabad, hogy elérje a fej hátsó részét, hogy lehúznak az ellenfélnek, ha elterült a gyűrűben. Szintén nem szabad fojtogató fogadások, hurkok vagy csomók kezét a földre. Meg kell jegyezni, hogy bizonyos esetekben, a férfiak okozni mandzsetta fejét, és dob. Ezért Muay Thai gyakran összekeverik a kick-box, amely közelebb áll MMA.

orosz szabályok

A Boxing Federation orosz uralom "Box" verseny indult 2012-ben. Ezek jóvá a döntést az Elnökség a Boxing Federation és a Rend RF Minisztérium Sport.

Ez a rendelkezés, amely figyelembe veszi az alapvető követelményeket a műszaki szabályok torna AIBA (International Boxing Association) lépett hatályba 2011/03/24, azok betartásának kötelezettsége összes szervezetnek, amely harcolnak Oroszország területén. A csoportvezetők, boxer, edzők és játékvezetők harcokban, jóvá kell hagyni, hogy végezzen az összes követelményeknek.

Női ökölvívó

És ami érdekes, hogy a szabályokat a női ökölvívás? Tény, hogy a szabályok a sport ugyanazok a férfiak és a nők. Harcol boksorsh pro utolsó tíz fordulóban, amatőr harcok, mivel csak hat kört, amelyek mindegyike tart két percig (három perc férfiak ellen)

Ezen kívül minden sportoló köteles viselni speciális műanyag pajzsokat, amelyek védik a mellkasát. A rendelkezésre álló ilyen berendezés teszi néhány jellemző női ökölvívás, ahol a legtöbb ütést célzó fejét, és a kisebb - a szervezetben.

A fő cél az, hogy az egyezés eléréséhez egyértelmű győzelem, amely adott összesen hagyományos lehetőségek boksz. Tény, hogy üti a szíj fölött rivális semlegesítjük, és nem tudja folytatni a küzdelmet.

Ha az egyik harcos fog küldeni a vásznon, és emelkedik egy bizonyos ideig, a harc folytatódik. A jelenléte a korai kiütéses automatikusan megállítja a küzdelmet.

Tehát megértette a szabályokat a boksz. Remélhetőleg valaki akkor most is a cél, hogy legyen egy sikeres bokszoló, vagy lesz a megértés nézni a versenyeket a kedvenc harcosok.

Copyright © 2018 hu.unansea.com. Theme powered by WordPress.