Sport és fitneszHarcművészetek

Olimpiai bajnok David Musulbes

David Musulbes - ismert grúz freestyle birkózó. Ő tartja a címet Tisztelet Master of Sports. Ő játszott a nemzetközi versenyeken a nemzeti csapatok Oroszország és Szlovákia. Olimpiai bajnok.

Életrajza sportoló

David Musulbes született 1972-ben Ordzhonikidze, a főváros észak-Oszétiában. Sport kezdődött a középiskolában, amikor 10 éves volt. Élt néhány lépésre a sportkomplexum „Trud”. Ebben a teremben ben részt vett egy 10 éves fiú, és készül az olimpiai játékok 2008-ban.

Hogy legyőzze őt felkészült mentorok Savely Biazrov, kétszeres világbajnok, és Kazbek Dedegkaev mester a sport a Szovjetunió.

Az első sikerek

Az első nagy győzelmét David Musulbes nyert már 1993, amikor 21 éves volt. Ő lett a bajnok Oroszország a tekintélyes súlycsoportban 100 kg-ig.

1994-ben elment a világbajnokságon Isztambulban, ahol megnyerte a bronzérmet. A versenyt nyerte a német Aravat Saba, második helyen ment egy azerbajdzsáni Davud Magomedov.

1995-ben David Musulbes nyer aranyat az Európa-bajnokságon a francia város Besancon. A döntőt megnyeri szlovák Milan Mazac. Ebben az esetben a sportoló válik a „nehéz” kategória - 120 kg-ig. Ugyanabban a szezonban megnyerte a világbajnokságot, de miután pár évvel kapta meg a címet Tisztelet Master of Sports. Ő eredményeit volna értékelik.

Minden esélyt, hogy menjen az olimpia David Musulbes, akinek életrajza összefüggésbe hozták a sport valaha volt 1996-ban, amikor a verseny zajlott Atlantában. Azonban az utolsó pillanatban kiderült, hogy mögötte a nemzeti csapatban.

Az olimpiai játékok Sydneyben

2004-David Musuľbes nyer egy másik bronz a világbajnokságon, egyre kétszeres Európa-bajnok. Olimpián Sydney, Ausztrália megérkezik a rangot az egyik torna kedvencek. Versenyeken, ő végzi a legrangosabb kategóriában - akár 130 kg.

Az elődöntőben, ő ellenzi az iráni birkózó Jadida. Quest fut David Musuľbes előny, de csak sikerült nyerni a pontot, de száraz, 3: 0-ra.

Egy párhuzamos csatában üzbég Artur Taymazov gets eddig „touch” a vétel ellen kubai Rodriguez.

A sorsa az aranyérmet megoldani orosz és üzbég. Ugyanakkor David Musulbes állampolgárságú - grúzok még nem játszott Georgia, előnyben részesítve az orosz csapat. Az eredmény a mérkőzés 5: 2 javára David. A hős ezt a cikket válik olimpiai bajnok. Ez aranyérem volt az utolsó az orosz válogatott az olimpiai játékok és a 32 csapat esetén.

Felkészülés a következő olimpia

A komoly versenyző nyerni a súlycsoportban és David Musuľbes volt előestéjén a következő olimpián, Athénban megrendezett 2004-ben. Ő nyert két világbajnokságot egymás után, de a válogatott nem kapott. Nem az az elv, a sport, és amiatt, hogy néhány intrikák uralkodott akkoriban parancsot.

Az a felismerés kapta nemcsak Oroszországban, hanem külföldön is. Például Bulgáriában, ő kapta a szimbolikus cím a legjobb sportoló freestyle. 2003-ban, hogy kiadja a harmadik győzelmét a világbajnokságon nem tudott David Musulbes. Freestyle birkózás sokkal elvész a szórakozás a tornán, tartott az amerikai New York-ban. David Musuľbes, valamint egy másik jeles birkózó - szintén orosz állampolgár Buvaysar Saitiev tagadta amerikai vízumot. Mindez negatív hatással az állapota, ő is gondolt a végén egy szakmai karrier. Még egy időben volt a vezetőedző az orosz nemzeti csapat, dolgozott ebben a bejegyzésben három évig.

A visszatérő a szőnyegen

2008-ban David Musulbes kiknek a többször megérintette az első oldalakon a sport kiadványok, úgy dönt, hogy visszatér a sport. Ő lesz a tagja a válogatottnak szlovákiai freestyle birkózás, és ez a csapat fog a pekingi olimpia.

Meglepő, hogy David Musuľbes folytatják képzés mindössze hat hónappal a rajt előtt az olimpiai játékok. Az Eb-finnországi Tamperében, az első hosszú szünet után, ő csak jön a döntő, amely elveszti. Azonban megkötése után az esemény kiderül, hogy ellenfele a döntő harc volt a pozitív dopping tesztet. Ő meg van fosztva a díjat, egyre bajnok David Musuľbes.

A pekingi olimpián

2008 augusztusában jön a pekingi olimpiai játékok évesen 36 év. Ő, ahogy kezdődik a 1/8 döntő, ahol szembesíti a nigériai Wilson Sevari. David Musuľbes nyer egyértelmű előnyt 9: 0-ra.

A negyeddöntőben, ő kap több tapasztalt ellenfelek magyar Aubéli Ottó, bronzérmes világ- és Európa-bajnokság. Az újonnan alakult szlovák harcos nyer egy szerény pontszám - 4: 1.

Az elődöntőben megy örök rivális - üzbég Artur Taymazov. David Musuľbes erősen ellenállt, de nem keresnek pontot, míg a vetélytárs bíró gyűlnek a két pontot.

Az utolsó lehetőséget, hogy nyerni egy olimpiai érem - a csata a harmadik helyért. David Musuľbes találkozik kubai Disney Rodriguez, elismerte előestéjén az orosz állampolgár Bakhtiyar Akhmedov.

David Musuľbes nyerte elsöprő győzelmet 8: 2. És hozza a kincstár a szlovák csapat bronzérmet freestyle birkózás. By the way, a döntőben a súlycsoportban 120 kg nyert Tajmazov, ő volt az erősebb Ahmedov - 4: 0.

Jelenleg David Musulbes vissza Oroszországba Szlovákiából. Úgy működik a fővárosban, a menedzsment a moszkvai Sport Bizottság felügyelete alatt Alekseya Vorobeva. Az ő illetékességi területén szakközépiskolai olimpiai park №1.

Copyright © 2018 hu.unansea.com. Theme powered by WordPress.