Sport és fitneszTenisz

Rangsor ATP tenisz: számlálás, a jelenlegi állapot

Ma már nehéz elképzelni, hogy a tenisz vannak esetek, amikor nem volt fogalma „első ütő”, és részt vesznek nagyobb versenyeken nem függ objektív mutatókat, és a nemzeti szövetségek és a szervezők a függőségek. ATP rangsor kezdődött a forradalom a sport fejlesztésének, elősegíti vonzzák a nagy számú profi sportolók, akik szeretnék elérni magasságokba.

A történelem a rangsorban

2013-ban egy nagyszabású jelölt negyvenedik évfordulóján a rendszer létrehozásának rangsor szakmai teniszezők, amelyen részt vett legendák a sport. 1972-ben alapították, Férfi Tenisz Szövetség (ATP) egy év tevékenységét hivatalosan is megjelent a rangsorban szakemberek eredményeként a játéktér szezonban. A hatalmas gépet megszámlálható mutatók 186 sportoló visszavonták, a feje melyek szerepelnek Ilie Nastase.

Az évek során a rendszer ment kisebb változások: 2009-ben eltörölte párhuzamosan meglévő minősítés bajnoki futam, megváltoztatta a pontok száma a teljesítmény a versenyeken BS (Grand Slam), arányuk a győztes és döntős (75% -ról 50%), a lemondás „minősítés trófea” - bónuszokat a győzelem a nyilvánvalóan erősebb riválisok, a „kötelező” versenyek, részvétel, illetve nem vesznek részt, amelyben van egy Pontszámítási. Leginkább még a megszüntetése szubjektivitás belépő a versenyt, ami vonzott nagy sport mintegy kétezer hivatásos teniszezők.

fő versenyek

rangsor eredményeket a frissítés minden héten, 52-szor egy játék a szezonban, ami tart januártól novemberig. Bemutatjuk besorolásának teniszezők ATP feltételezhető szerint neki, hogy végezzen a kiválasztás a versenyt, ami viszont szintén megvannak a saját rangot. A legtöbb pontot lehet keresni a jó eredményeket a versenyeken BS (2000 győztes). Már csak négy: az Australian Open (januárban), Franciaország (május-június), az Egyesült Királyságban (július-augusztus), az USA (augusztus-szeptember). Mert élsportoló meg arról, hogy nem teszi lehetővé számukra, hogy pihenjen, és élvezze az egykori eredményeket.

A fennmaradó versenyek számának hányadosa a lehető legnagyobb pontokat a győztes: ATP-250, ATP-500 és a legrangosabb - ATP-1000. A kezdők számára van verseny (provokátorok), a győzelem, amely a címek nem adott, de a pontok kerülnek kiosztásra, úgy, hogy javíthatja a ranglistán. Az eredmények szerint a szezon Londonban tartott utolsó sorsolást a legjobb nyolc játékos, ami nem csak feltárja a győztes az évben, de azt is hozzáteszi, pont a jelenlegi osztályzat meghaladó tárcsázott.

Csapat (Davis-kupa), és az olimpia az ATP rangsor 2016-ban nem érinti.

Pontozás

A pontozás szerint történik az eredmények tizennyolc versenyeken. Ha egy teniszező, hogy részt több versenyen, a legrosszabb teljesítményt a ranglistán nem fog. A sportolók a top 30 olyan funkciókkal rendelkezik, amelyek bemutatják a táblázatban.

(Nem több, mint 4, a ATU-500)

Függetlenül attól, hogy az ok, amiért nem vesznek részt a kötelező versenyek, játékos kap 0 pont, ami egy csepp a rangsorban. A következtetés az évad van jegyrendszer: Pont tenisz szorozni egy bizonyos tényező csökkentése érdekében a különbség a vezető, ha ő szerzett több mint 4000 pontot. Az arány kiszámítása a képlet: K = 4000: k1, ahol k1 - a pontok száma győztes. Ranglista ATP továbbá éves minősítési pontokat. Megnyerni a verseny BS kötődik a sikeres teljesítmény egy teniszező a következő évben, mint a 2000 pont törlésre kerül, és helyébe az összeget szerzett ugyanazt a versenyt az új szezonban.

nők rangsorolási rendszer

Ha van egy rangsor ATP férfiak, nők által vezérelt kritériumok által kidolgozott női profi liga (BTA) 1975-ben. Ezek némileg eltér a férfiakétól. Pont jár alapján mérkőzést nyert semmilyen szakmai versenyen a száma, átiratok, amelyek valamivel kisebb, mint az ATP - 16. A páros pont jár a csapat, és nem egy adott játékos, és ahhoz, hogy részt vegyen a 11. versenyeken.

Azoknál a nőknél, korlátozások vannak „kötelező” versenyek: a játékosok a top 10 csak részt a két bajnokságot a nemzetközi kategóriában. A pontozás következik be és versenyek égisze alatt az amatőr bajnokságban. Pozíciók a rangsorban a lány van szükség akár a 10 pont vagy játszani három versenyt. Az első helyzetben ma az amerikai Serena Williams, aki elvesztette az Australian Open idei szezonban a második helyen Angelica Kerber (Németország). A legjobb eredményt az oroszok Maria Sharapova - 9. Top 30 tartalmaz még három képviselői Oroszország - Svetlana Kuznetsova (13), Anastasia Pavlyuchenkova (27) és Ekaterina Makarova (30 hely).

ATP rangsor: jelenlegi állapot

201 hét, amíg a nyáron 2016 lesz az első sorban az asztal a játékosok szerb Novak Djokovic. A győztes BS Ausztráliában és a tekintélyes Masters Miamiban. Ő kettős rés pont a második szám (Endi Marrey, Nagy-Britannia) elérik azt a magas szintet.

Kevés teniszezők a történelem e régóta vezető. A svájci Roger Federer, a jelenlegi játékos, aki elnyerte a világranglistán harmadik sorban, - egyikük (302 hét). Kiváló sportoló (SB 17 cím) még mindig van esélye, hogy meghódítsa a saját rekordot.

Bementünk az első száz játékos oroszok Andrey Kuznetsov (45), Teimuraz Gabashvili (51), Evgeny Donskoy (67) és Mikhail Youzhny (73). A vezető az országos tenisz a legjobb eredmény a karrierjét.

ATP férfi nyerte el a legmagasabb minősítés jelenleg a vetés a nagyobb versenyeken, ezzel is növelve a szórakozás. Top játékosok korán a verseny rács tenyésztették, hogy megfeleljen a párbaj csak a negyeddöntős színpadon. Felhívja a döntőt a verseny a rajongók száma, hogy lesz leképezve a labdarúgó bajnokságot. Ötezer néző a stadionban figyelte a konfrontáció között Novak Djokovic és Endi Marreya a döntőben az ausztrál bajnokság, ami annak a következménye, ATP megfelelő politikákat a rangsorban a játékosok.

Copyright © 2018 hu.unansea.com. Theme powered by WordPress.