Sport és fitneszExtrém sportok

Skeleton - sport. Skeleton - Olimpiai sport

Csontváz - a sport, amely abból áll, hogy a süllyedés feküdt a hasán a szán dvuhpolozevyh sportoló a jégen csúszda. Prototípusa a modern sporteszközök - norvég halászati Ake. A győztes az, aki a lehető legrövidebb idő alatt, megy a távolságot.

Egy kis történelem

Az első információk a szánkó versenyek nyúlnak vissza a tizenkilencedik század elején, amikor a svájci Alpokban brit turisták megpróbált lemenni a szán le a hegyről, havas lejtőkön. Skeleton - 1883-ban a svájci síközpont, amely jelenleg ismert minden üzletember, az első nemzetközi verseny hasonlít a ma ismert sport szerveztek. Képek az újságok, hogy a korszak azt mutatják, hogy a szán a tizenkilencedik század más volt, mint a mai. Néhány évvel később, egy angol vezetéknév Child nagyon meglepett kollégái egy új design sporteszközök. Ő tette fém csíkok, amelyek szélessége mintegy huszonkét milliméteres.
Ez volt akkor és ott volt a neve „csontvázat”, ami lefordítja a görög, mint „csontváz”, „csontváz”. A név ragadt is. Csontváz nem rendelkező kormánymű, felszerelt súlyozott keret hossza 70 és 38 cm széles, és van felszerelve acélsínek. Ő származású sportoló hazugság arccal lefelé működik speciális tüskéket a lábujjak cipő készült.

első verseny

Csontváz egy nagyon érdekes, de ugyanakkor nem túl gyakori sport. A történelem az eredetét és fejlődését rövid időtartamú. 1905-ben, az első sport verseny az ereszkedést a hegyről a szán szerveztek Svájcon kívül - az osztrák hegyekben Stájerország. A következő évben volt az első országos bajnokságot csontváz. Hét évvel később, az elején 1912-ben Németországban, az egyesített csapat két sport jött létre: a hoki és a csontváz, és egy évvel később, ugyanabban az országban kezdett tartani a nyílt versenyeken. Az orosz tél sport - csontváz - fokozatosan kezdett terjedni a kalinyingrádi régió. Azonban az első világháború sokáig lelassult a fejlődés az európai országokban. Csak 1921-ben közel St. Moritz képes volt, hogy a nyílt bajnokságot lefelé a szán.

egyes funkciók

Skeleton - sport meglehetősen veszélyes. A süllyedés a szán gyorsult nagy sebességgel. Ehhez képest a csontváz bob hogy szigorúbb követelményeket. Ennek legfőbb feltétele, hogy a súlya a sportoló a szánkó férfiak nem haladhatja meg a 115, és a nők számára - 92 kg-ot. Egyes esetekben a szabályok megengedett terhet a szán ballaszt.

A szabályok szerint már több mint egy évszázaddal ezelőtt, a pálya verseny ezen a sportot, mint a szánkó, igazodniuk kell az előírt szintet. Az első negyedévben kilométeres útvonalat kell megtervezni, amely biztosítja Luger szétszóródását a száz kilométer per óra. Az elmúlt száz vagy százötven méter távolságot kell lejtős tizenkét fok. Ez úgy történik, hogy, befejező, sportoló biztonságosan megállítani. Ezen kívül minden nemzetközi szánkó pálya, ahol a csontváz a verseny, magasság a rajtvonal és a befejező pontot kell száz vagy több méter. Összehasonlításképpen, el lehet képzelni, hogy egy sportoló megy le egy kis szánkó feküdt a hasán fej előre nagy sebességgel egy magassága 33 emeletes épületben.

alapjait

A Nemzetközi Olimpiai vonatkozó szabályokat a csontvázat tartalmaz számos kulcsfontosságú rendelkezése. Először is, a verseny az ilyen típusú sport feltétlenül szükséges, hogy egy bob szánkó pálya minimális hossza 1200 méter, és a legnagyobb - 1650 m. Az elején az érkezés skeletonschik futtatni gyorsul (gyorsulás hossza - 25-40 méter) majd hassal és előre a fejét gyorsan esik a szánkó és a pályán szinte repül. A sportoló kell lennie a meghatározott helyzetben, karok nyújtva a test mentén.

Csontváz debütált az olimpián

Mindenki tudja, hogy a csontváz - egy olimpiai sportág. És debütált a téli játékok az azonos St. Moritz már 1928-ban. Az első aranyérmet nyert az akkori képviselője az Egyesült Államok Jennison Heaton. Húsz évvel később, ugyanabban a városban, 1948-ban, a csontváz ismét kijelentette, a versenyprogramba. 1969 óta a verseny kezdett több szakaszban történik, szétszórva az öt hónapos időszak, mint ebben az esetben, a végeredmény minimálisan függ az éghajlati viszonyoktól.

Skeleton ma

A legfontosabb lépés a sportág történetében volt belépését az International Federation of Bob és Skeleton. 1982-ben volt az első vb-csontváz St. Moritz. Beletelt tíz sportolók hét európai országban. Skeleton - sport, hogy már a fejlődő sok országban szerte a világon, többek között Oroszországban. Ők foglalkoznak négy kontinensen. A végén a múlt század, a Nemzetközi Iskola a csontváz képeztek nem csak a sportolók, hanem az edzők a különböző államokban. még speciális programokat dolgoztak ki.

csontváz Föderáció

Együtt a verseny a világbajnokság a Nemzetközi Szövetség évente megrendezett szakaszában a verseny „néven Tirol Cup”, ami kipróbálhatják még fiatal és tapasztalatlan sportolók. Csontváz - a sport, amelyben az amerikaiak különösen jó. Így 2002-ben a téli olimpia Salt Lake City dobogóra teljesen elfoglalták a házigazdák képviselői az Egyesült Államok nyerte a díjakat.

Downhill a szán jelenleg szervezi és felügyeli az International Federation of szánkó. Csontváz - a sport népszerű ma az egész világon. Ők is részt ilyen meleg országokban, mint Dél-Afrika, Ausztrália és Mexikó. Oroszországban megkapta az aktív terjesztése csak néhány évvel ezelőtt. Azonban 2001-ben, az orosz sportolók nem tudták bizonyítani a fényes eredményeinek nemzetközi nagy versenyeken.

Skeleton hazánkban

2002-ben Ekaterina Mironova - szeretője a női nemzeti csontváz - a hetedik helyen a játékok Salt Lake City. És a következő évben a világbajnokságon ebben a sportban ez, győztes ezüstérmet, új rekordot állított fel a gyorsulás a pályán. Érem a csontváz az orosz sportolók előtt nem volt. 2008-ban orosz állampolgár Alexander Tretyakov verseny a világbajnokság tartott Igls is képes volt beállítani a kurzus rekordot, és ezüstérmet nyert. 2009-ben is az első helyet a vb. A szocsi olimpia idén Tretyakov, aranyérmet nyert, ő lett az első olimpiai bajnok a csontváz, ami volt esélye nyerni, hogy a rangot a címvédő. Orosz sportolók nem rontotta a rajongók a győzelem, de a jelenlegi olimpikonok hoztak hazánk két olimpiai érmet. Második érem az ország - egy bronz - a nők nyertek Elena Nikitina. Azt reméljük, hogy a csontváz hosszú múltra tekint vissza, és komolyan. Most, amikor a szánkópálya épül az összes olimpiai fővárosban, megjelent benne, hogy a sport nem tűnnek el!

Copyright © 2018 hu.unansea.com. Theme powered by WordPress.