Sport és fitneszJégkorong

Modern szabályok bandy

Ma az egyik leggyorsabban növekvő sport jégkorong (Bandy). A játék szabályai egy kicsit eltér a hagyományos jégkorong, de van néhány alapvető különbség.

Általános fogalmak

bandy úgynevezett téli csapatsport. Mérkőzések kerülnek megrendezésre jeges talajon. A játékosoknak meg kell mozogni a jégpálya a korcsolyát. Manipuláció csak botok készülnek el. Ez vonatkozik a normál támadások, a célok és a menetben. Kapusok klubok nincs, de arzenáljában vannak speciális kesztyűt.

A cél a játék lényege, hogy legyőzze az ellenfél kapujába. A győztes az a csapat, amely szerzett több gólt a megadott időben a mérkőzés. A nemzetközi gyakorlatban a játék általában az úgynevezett „bandy”. Oroszországban ez az úgynevezett „bandy”. A verseny szabályait függ az egyesület, kinek a pártfogásával a verseny. A szabályozás nagyon hasonló, de az olimpia egy kicsit átalakítva.

A fej az International Federation of Bandy FIB. Szervezésével nagyszabású események gyakran kapcsolódik Olimpiai Bizottság.

Történelem folyamán

Analóg bandy ismert, ősidők óta. Ekkor ahelyett, az ókori emberek használják pálca tompa kibír. Az első említés a játék nyúlnak vissza a 20. században. e. A számok ásatások során az egyik egyiptomi falu, amely megmutatja az emberek keresztbe a labdát sajátos klub. Valami hasonló találtak a területén az egykori azték törzs cheuka. Az is ismert, hogy ugyanúgy el versenyzett ősi Japánban, Görögországban és Rómában.

Fagyasztott víztestek első kezdett játszani a középkorban. Az ősi krónikák a 10. század megtalálható ismételt említése egy játék, mint a jégkorong, de abban az időben ez volt az úgynevezett másképp: klyushkovanie, toll, fazék, búgócsiga, \ hajsza. Köztudott, hogy az egyik fő rajongók a játék volt Oroszországban Peter I. Ő volt az, aki bevezette a holland vas korcsolyát. A 9. században Izland virágzott nevű játékot „knattleyker”. Korábban Nagy-Britanniában tartott az egész verseny Bandy. Modern szabályok jégkorong labdajátékok határoznak meg, és vannak kialakítva csak a 19. század elején. Rendeletek összeállítottunk brit rajongóknak. Ez volt Angliában volt első fél klubok, ami lett „Nottingham Forest” és a „Sheffield United”. 1891-ben, Nagy-Britanniában létrehozott társulás NAB, amely átvette a feladatait a szervező a hivatalos versenyt. Ez volt a brit végül hozzájárultak a bandy olyan országokban, mint Norvégia, Svédország, Svájc és mások.

Oroszországban sokáig maradt hoki amatőr szinten. Csak 1998-ban Leningrádban, az egyik fő görgők, az első mérkőzés a jóváhagyott nemzetközi szabályokat. Attól a pillanattól kezdve Oroszországban, ezt sportág kezdett gyorsan lendületbe.

A játék szabályai: a csapat

A kérelmet a mérkőzés mindkét oldalon nem lehet több, mint 17 embert. Az elején a mérkőzés a pályán lehet, hogy csak 6 játékos, köztük a kapus. A helyettesítések számát a hivatalos versenyeken nincs korlátozva. változás recaps a leállás alatt a mérkőzés tilos. Bandy szabályai megsértetted rendeletek előírják eltávolítását 3 perc. Meg kell jegyezni, hogy az egymást követő játékosnak el kell hagynia a játékteret, mielőtt a helyére megkíméli. Bármilyen manipuláció az összetétele a labdát részvétele nélkül a bíró. A kivétel a csere kapus. Ez az eljárás csak akkor lehetséges engedélyével a játékvezető játékmegszakítás alatt a találkozó. Érdemes megjegyezni, hogy elvész nélkül számított kapus.

mező szabványok

Rink bandy nem különbözik a hagyományos fegyelem a jég felületén. A hossz mezőt változhat 45-61 m, és a szélessége -. 26-tól 30 m-ben a hivatalos versenyeken szabvány a görgő méretei 58 29 m.

Szabályzat Bandy is nyújtanak elrendezése és a mezők. Ez azonos a klasszikus formában, de van egy további árnyalatot. Büntetés által meghatározott területen a cél, és a szaggatott sáv áthaladó kört érint. A kapcsolattartó pontok helyek szabadrúgások.

A kapu legyen a magassága 1,22 m és a legnagyobb szélessége - 1,83 m.

mérkőzés ideje

A szakmai férfi bevezetések találkozó 90 percig tart. Hasonló az idő a mérkőzés és a fiatalok legfeljebb 21 év. Gyermek soraiban többek között csökkenti a hossza a játékot, és 60 percen át. Azoknál a nőknél, mind a két felét tartó 35 percig. Az időtartam a szünet időszakok között függ a versenyszabályokat. Ez tarthat 5-10 percig. Hasonlóképpen számított, és eltávolítását a szakterületen. Attól függően, hogy a szabályok a verseny, akkor 2-10 percig.

Érdemes megjegyezni, hogy a szabályok a játék a jégkorong a labda nem tartalmazzák a hosszabbítás. Ez vonatkozik mind a férfi és női kategóriákban.

A játék szabályai: standard

Amikor szabadrúgása az összes ellenfél kell a lövedék 5 m. A szabvány a helyről, ahol a szabálysértés került. A kivételek a szabadrúgást oda a támadó csapat a büntetés terén, vagy át a gólvonalon.

Játssz arc közvetlen riválisok csak megengedett, de nem a védekező oldalon. A szabadrúgás hívják bandy lő. Ez egy alternatív analóg labdarúgó büntetést. Szabályzat Bandy azt mondják, hogy egy ütés kell tenni csak a játékvezetői sípot. A kiindulási pont a piros vonal. Mielőtt az első érintkezés a játékosok a támadó csapat mögött a kék terület. Ha ennek eredményeképpen a golyó nem egy gól, a mérkőzés folytatódik. Tilos játszani a szabad rúgás, amely lehetővé tette, az úton, a játék gyeplabda.

A játék szabályai: jogsértések

A csoport tagjai nem vehetnek tolja vagy lefoglalják ellenfelek. Tilos megragad az ellenfél bot, ragaszkodnak saját. A bíró kinevez egy általános rendelkezés a késedelem a labdát a kezével. Bend a lövedék meg lehet érinteni csak egy klub. Kapus joga van a labda a kezében. Ne dobja az ellenfél kesztyű, vagy bottal.

Szabályzat Bandy tiltani minden megnyilvánulása érdesség a pályán. Veszélyes játék, illetve megpróbálja megütni az ellenfelet játékvezető büntetni kell. Tilos megütni a labdát, amikor a váll fölött. Ne érintse meg a héj vagy hason fekvő helyzetben térdre.

Így a labdát minősül sérti a törzs és a lábak játék. Kapusok kell dobni egy lövedéket a mezőt úgy, hogy megérintette az oldalon.

eltávolítás

A szakmai bandy bíró a jogot, hogy kizárja az elkövető 3 és 5 percig, vagy amíg a mérkőzés végén. Súlyossága a büntetés függ fúj. A játék szabályai jégkorong nyújt 3 perces büntetést szándékos érintés shell kézzel bot ütés az ellenfél, egy szabálytalan csere, és így tovább. N. Van is egy kis típusú jogsértések között viták a bíró.

Kizárás 5 percig miatt előfordul, hogy kioldás, nyomja vízbe késleltetheti karját, egy pin bottal ellenfél kötelességszegést.

Mert szándékosan durva és veszélyes játék, valamint a harmadik eltávolítja az elkövető köteles elhagyni a pályát korlátok vége előtt a találkozó.

Copyright © 2018 hu.unansea.com. Theme powered by WordPress.