Sport és fitneszAtlétika

Asafa Powell: Életrajz. Érdekes tények Asafa Powell

A Asafa Powell ismeri az összes szerelmeseinek az atlétika. Nevéhez fűződik a nem csak a magas színvonalú sport feljegyzések, hanem botrányok.

életrajz

Ez a híres sportoló született 1982/11/23 a város Spenish Town (Jamaica) egy nagy család. Volt öt bátyja. Úgy nőtt fel egy családban nagyon szigorú szabályok és elvek. Szülei - William és Sislin Powell - volt tiszteletreméltó helyi gyülekezet. Ők mindig is szigorú fegyelmező, ezért megtiltotta, hogy a gyermekek részt szórakoztató események, mint például koncertek, vagy táncol.

Oktatási és Sport

A korai életkortól kezdve ő lett érdekli a sport Asaph. Ő volt 9 éves aktívan részt vesz az atlétika egy kis falu Linstead található St. Catherine kerületben. A középiskolában Charlmaunt jövő bajnoka megelőzte különböző sprint szinte minden társaik. Legfőképpen szeretett futni a 100, 200 és 400 m. Asafa Powell, akinek fotó ma már ismert az egész világon, kezdetben volt elfoglalva kapok egy jó felsőoktatás és nem sport karrierje. A ragaszkodás a szülei, beiratkozott a Kingston Egyetemen. Ő maradt a fővárosban Jamaica, annak ellenére, hogy felajánlottak neki egy ösztöndíjat több amerikai egyetemeken. Student évet töltött a közösségben a szülők és testvérek.

Ez idő alatt a templomba járt heti és úgy viselkedett, mint egy jó fiú. Egyik testvére - Donovan - tagja volt az olimpiai játékok. Idővel ő lett vezetője Asafa. Jövő bajnoka tagja volt az atlétikai klub sebesség maximalizálása és a Power, hatályban lévő Műszaki Egyetemen Kingston. Volt edzője Stiven Frensis.

Áttörés a sportos karrier

2004-ben a fiatal sprinter ötödik volt az utolsó a athéni olimpián a 100 méteres. Miután ezt az eseményt, megnyerte az első helyet a Athletics Final Monacóban megtartott, a száz- és dvuhsotmetrovke. 2006-ban a jamaicai nyerte a Commonwealth Games tartott Melbourne (Ausztrália) és az atlétikai Final Stuttgartban. A jövő olimpiai bajnok nyerte az IAAF Golden League (éves sorozat atlétika versenyt tartott 1998-2009), a parttól 100 m. Athletics Final tartott 2007/09/22 Stuttgart (Németország), Asafa nyerte az első helyen 100m.

Bajnokság Világ Atlétikai tartott Osaka (Japán) 2007-ben, Powell nyerte a ezüstérmet a relé 4 x 100 méteres és bronz a 100m. A 2007 őszén, a versenysorozat IAAF Grand Prix tartott az olasz Rieti, egy fiatal jamaikai sor egy új világrekordot a 100 m faji. Ő oldotta meg ezt a távolságot mindössze 9,74 másodperc alatt. Így fokozatosan Powell lett az egyik legnépszerűbb sportoló az új generáció.

személyes legjobbak

Mint kiváló sprinter Asafa Powell kezdett beszélni, amikor ő lett olimpiai bajnok, 2008-ban ez egy mérföldkő a jamaikai atléta eseményre került sor augusztus 22-én. Alig néhány héttel a sport kommentátor a világ ismét jelentett Asafa Powell. Felvétel, állítsa be őket a 100, 2007-ben már javult ez 2 másodpercig. Ezt követően, a jamaikai futó ért több győzelem a sprint.

A Asafa Powell emlékezni fognak örökké, akkor is, ha ő már nem képes megmutatni kiemelkedő eredményeket atlétika. Ez annak a ténynek köszönhető, hogy ő meg egy hihetetlen rekordot a versenyen száz méteres versenyen. Ő legyőzte a 100 méteres 9,72 másodperc. Az egész története fut, távolság gyorsabban futott, mint Powell csak 3 Személyek: Tyson Gay, Usain Bolt, Yohan Bleyk.

További legjobbak jamaikai atléta eredményeit tartalmazza a különböző távolságok:

• 50 m - 5,64 s;

• m 60-6,50;

• 200 - 19,90;

• 400 m - 45,96 s;

• 4 x 100 m - 37,10 s.

Római vakáció Asafa Powell

Sportolók, mint a filmsztárok, vált a figyelem tárgya az újságírók és a szurkolók. Sokan közülük emlékszik „Roman kínos” Asafa Powell. Olimpiai rekordok sok sportolók nem arrogáns és öntelt. Ez jamaikai sprinter, véleménye szerint sok a sajtó munkatársai, felvette a „csillag betegség”. Szóval, az olimpiai stadion a római sportoló, amelynek szép szám, provokatívan feltett bemelegítés közben a gyakorlatban arénában. Ezt ő, várva a verseny kezdete az új szakaszban a Golden League. Ugyanakkor a kő körül szobrok az ókori római gladiátorok voltak elrendezve, ő volt méltó versenyt. Előestéjén az elődöntőben verseny Powell volt harcias, így mindenki számára világos, hogy nem veszíti el a vágy, hogy ismét visszanyerje a cím a legjobb sprinter a világon.

Aszaf lassan indult, de a közepén a távolság tökéletesen szétszórt és 30 méterre a célba, ő volt megelőzve az összes futók az egész testet. A nézők és a kommentátorok ezen a ponton volt benne a győzelem Powell ebben a versenyben, de mintegy 15 méter a cél előtt, hirtelen megállt, és átadták magukat előre 4 sportolók. A média képviselői igyekeztek tanulni legalább néhány információt az oka, hogy mi történt, de ők nem tudnak kommunikálni a sprinter. A homályos magyarázatot a menedzsere tudósítók arra a következtetésre jutott, hogy a Aszaf van néhány sérülés, és feladta a harcot a helyet a döntőben, miután rendeződtek a nem tervezett „Római vakáció”. Tény, hogy a valódi oka a baleset, és nem adott hangot egy atléta vagy képviselői, hogy adott okot, hogy sok pletykákat ennek az oka zavart.

A legmagasabb elért

Amellett, hogy megnyerte a nyári pekingi olimpiai játékok (2008), amelynek tulajdonosa Asafa Powell és más kiemelkedő eredményeket. Tehát, ő a világbajnok a relé 4 x 100 m. A jamaikai válogatott be egy új világ- és olimpiai rekordot, megtörve minden szakaszában a relé 37.1 másodperc. Ez azt sokat köszönhet a kiváló eredményt Asafa Powell.

Championship 2009 tartott Berlin (Németország), hozta őt személyesen, nemcsak aranyérmet, hanem a nemzetközi hírnevet. Rajta, ő nyerte meg a bronzérmet a parttól 100 méterre és aranyat nyert a relé 4 x 100 m részeként a jamaicai válogatott. 2011-ben, a sprinter nyerte az IAAF Diamond League száz méter.

diszkvalifikáció

A 2014. április összes sport média ismét elkezdett beszélni Asafa Powell. Kizárás - a súlyos büntetést a sportoló, amely végül elpusztítják a képet. Ez a baj szenvedett Powell. A Fegyelmi Bizottság Jamaica doppingellenes bizottság megbüntette a híres sprinter dopping. Úgy tűnt, hogy a tiltott anyag „Metilsineprin” (oksilofrin), amely csoportjába tartozik az amfetamin típusú stimulánsok. Tagja volt az engedélyezett élelmiszer-adalékanyag Ephiphany D1, amely egy, a sportoló. Powell eltávolítjuk a 1,5 év a verseny. Idejének eltiltás számított 2013/06/21, a

testalkat

A sportban körökben mindenki ismeri a Asafa Powell, mint egy ember, nagy fizikum. Ily módon, amikor növesztjük 190 cm súlya 88 kg. Aszaf a tökéletes test és izmos. Ez a csali hirdetők sportruházat és férfi alsónemű.

érdekes tények

Asafa Powell szereti autók. Gyakran mondja, hogy ha nem lenne sportos karrier, dolgozott autószerelő tenné. Szabadprogram sprinter élvezi az autóversenyzés, és még részt vesz a szerelvény nagy sebességű gépeken.

Egy másik érdekes tulajdonsága, hogy képes Asafa nyugodtan elfogadni a vereséget. Alig megharagszik, és elérni a magas pontszámokat és érmeket motiválja a családja és a rajongók.

Fenntartani az ideális alak megfelelő formában Powell tapad egyfajta „csirke diéta”. Az ő napi étrend kell a csirkét.

Copyright © 2018 hu.unansea.com. Theme powered by WordPress.