Sport és fitnessFutópálya atlétika

Maksimenko Alina: az ukrán sport kegyelme és kegyelme

A világ ritmikus gimnasztikájában az oroszországi sportolókat nagyon nehéz közelíteni a magas díjakhoz. A vitathatatlan vezető szerepet ebben a sportban évek óta a legendás Irina Usmanova-Wiener gyermekeinek tartják. Az orosz sportolók magas szintje azonban annak a ténynek köszönhető, hogy nem engedhetik meg a más országokból érkező versenytársakat, akik küzdenek a vezetők felzárkózásával, folyamatosan hozzájárulnak a ritmikus torna kialakulásához. Az ukrán iskola ebben a tekintetben kiemelkedik. Az olyan nevek, mint Anna Bessonova, örökre beléptek a világ sport hírnevére.

Az egyik legkarizmatikusabb és legrangosabb ukrán "művész" Alina Maksimenko. A Zaporozhye-i tornász nemcsak a magas növekedésű (176 cm) és a gyönyörű mandula alakú szemekkel tűnt ki barátainak, szokatlan ukrán nők számára. Folyamatosan létrehozta az arénában új alkotásokat feltalálva, csodálta a nézőket a művészetével.

Tehetséges lány Zaporozhye-ból

Maksimenko Alina Alexandrovna egy kicsit késő volt a művészi torna megérkezésével. Ebben a sportban nagyon korán kell kezdeni - legkésőbb hat évvel. A lány szüleinek azonban nem volt lehetősége arra, hogy osztályra vigye. Már kora gyermekkorában is felkeltette a figyelmet, ihletett és lelkesen táncolt minden zenére.

Életében a fordulópont a Zaporozhye transzformátorgyár szüleivel együtt látogatást tett. A helyi ritmikus gimnasztikai osztályban a lányt a légkör megrázta, fényes és látványos jelmezeket, gyönyörű zenét. Így, hétéves korban Maksimenko továbbra is kedvenc sportját játssza. Alina első edzője Natalia Sanina volt. A lányt a tizenharmadik évekig folytatta.

A Junior út

Az ország legjobb edzői, a képzés feltételei Kijevben léteztek. A Zaporozhyei további tartózkodása megzavarta Alina haladását. Ahhoz, hogy tovább növekedjen, az ígéretes torna a fővárosba költözik, ahol belép a híres Irina Deryugina iskolába. Alina gyermekkora óta nem különböztette meg a kiemelkedő természetes adatokat. A rugalmasság és a nyújtás, például átlagos szintje volt, a kemény munka és a fanatikus attitűd eredményeként halad.

Az első nagy verseny a sportoló számára a 2006-os Európa-bajnokság. A legjobb eredmény valamilyen formában a hatodik hely a gyakorlatok végsõ sorában.

Nagyszerű sport

A karrierje elején a Maksimenko Alina egyéni versenyeken egyesíti az előadást a csoportban. A 2008-as olimpián pontosan részt vesz csoportos gyakorlatokon. Az eredmény nem volt túl kiemelkedő. Különösen nem bírja a bírók, a lányok csak a nyolcadik helyet foglalják el.

Ezután a tornász, az edzők mellett, úgy dönt, hogy az egyes kategóriákon belüli teljesítményre koncentrál. Az első sikerek a 2009-es Európa-bajnokságon érkeznek. A csapatversenyek tagjaként Ukrajna Maksimenko nemzeti csapatával együtt bronzérmet nyert. Ugyanebben az évben először magányosnak tűnik, aki országát képviseli a világbajnokságon.

A bemutatkozás nem túl sikeres. A sportoló csak 16.. A kudarc csak a tornászot váltotta ki. Megújult erõvel kezdte az ügyet. A moszkvai világbajnokságon Maksimenko Alina már az első öt helyen áll. Ezen kívül, Alia Garayeva kivételével, ő lesz az egyetlen sportoló az egyes edzésekből, amelyek átmentek minden olyan döntőbe, amely Oroszországot nem képviselte.

A 2011-es Európa-bajnokságon a Maksimenko először érdemes az egyéni döntőbe. Bronz a torna mellé ment a macska-gyakorlásra. Bronzot kap csapatversenyeken is. A sportoló aktívan végez 2013-ig. Ebben az időszakban a sikeres verseny az Universiade-ban kezdődik, ahol nem hagyja el a díjakat, érmeket a kontinentális bajnokságon. Az utolsó tornászok tartják beszédüket, beszélve az olasz klubnak. 2013-ban, szenvedélyesen megsérti rajongóit, elhagyja a nagy sportot.

Rövid edzői karrier

A legendás Anna Bessonova távozása után Maksimenko is felveti a csapatvezető nem hivatalos álláspontját. Néhány akcióban Alina már Irina Irina Deriugina asszisztenseként jár el , és aktívan végrehajtja attitűdjeit a barátai körében. Miután befejezte saját előadásait, a Maksimenko szerepel az aktív edzőmunkában. Lányokat készít a junior csapatnak, az egyik diákja az Ifjúsági Olimpiai Játékokra jogosult.

Bizonyos okok miatt Alina edzői tevékenysége rövid életű volt. Tekintve, hogy szereti a munkáját, még mindig elvárhatja tőle, hogy visszatérjen a mentor szerepébe. Alina Maksimenko volt az egyik generáció egyik legfényesebb torna. A sport díjakkal együtt különféle nem hivatalos díjakat kapott művészi és eleganciai díjakért. És bár a sportes kor nem volt sokáig, örökre a rajongók szívében marad.

Copyright © 2018 hu.unansea.com. Theme powered by WordPress.