Sport és fitneszAtlétika

Nellie Kim - egy legenda a Szovjetunió

Az egyik legismertebb szovjet tornász Nellie Kim. Életrajza tele van sportok győzelmek és díjakat. A név a sportoló ismert volt messze a határokon túl a Szovjetunió.

életrajz

Olimpiai bajnok, többszörös világbajnok, Európa és a Szovjetunió Nelli Kim született július 29-én, 1957-ben a tádzsik falu Shurab. Apja, Kim Vladimir, volt a Szahalin-koreaiak, és az anyja, Safina Alfia, tatár.

Megjelenése után a lánya a család költözött Kazahsztán, ahol a szülők élnek Nelly most. Ott évesen tíz elkezdett aktívan vegyenek részt a torna gyermekek sport iskola. Az ő edzője Vladimir Baidin. Néhány évvel később, Kim - a legjobb tornász az ország. Nem éri be ennyivel, Nelly részt vesz minden uniós és nemzetközi versenyeken.

A hetvenes években a sportoló volt az egyik legjobb tornászok a világon. Továbbá a nevét Nadia Comaneci, Olga Korbut és Lyudimily Turishcheva állt és nevét Nellie Kim. Tornász bajnoka lett Európában, majd együtt Olga és a bajnok a játékok a Szovjetunió. A lány továbbra is, hogy menjen fel, egyre több és több magasságban. Egy évvel később, 1976-ban, Nellie Kim (fotó a cikk) - olimpiai bajnok.

Végén a 70-es, Kim költözött Minszk és Fehéroroszország állt. Két évvel később, Nelly lett az abszolút világbajnok.

1980-ben végzett a tornászok karrier lett edző a különböző csoportok (Olaszország, Fehéroroszország, Korea) torna. Előadja a bíró az olimpián, világbajnokságon és Európa.

Az 1978-ban, Alma-Ata, a lány végzett a kazah Intézet Testnevelési. És nem is olyan régen, 2010-ben beiratkozott a távollétében végzett a Nemzeti Testnevelési Egyetem és ír jelölt.

Ő megbecsült mestere sportok a Szovjetunióban.

Díjak sportolók

Tornász számos díjat. Az olimpiai játékok 1976-ban, ami Montrealban került sor, ő nyerte a négy érmet. Közülük három arany (boltozat, a csapat teljesítménye, padló gyakorolja), és egy ezüst a minden-körül.

A következő játékok Moszkvában 1980-ban (ez volt a befejezése Kim karrier) tornász sikerült, hogy két aranyérmet az azonos típusú előadások.

A világbajnokságok Nellie Kim összegyűjtött több mint egy tucat díjat, köztük öt aranyat és négy ezüstérmet.

Sportoló is két díjat nyert, mint a Rend Vörös Zászló Labor. És Oroszországban elért eredményeiért sport, megkapta a Star hős.

Magánélete

1977-ben, Nelli Kim és a fehérorosz tornász Achasov Vladimir feleségül a lányt otthon, és aztán a Minszk. A pár élt néhány évig, és elváltak. Ennek oka a válás a túlzott alkoholfogyasztás és a másik nő Vladimir.

Abban az olimpiai játékok Moszkva Nelly találkozott és összeházasodott egy fehérorosz kerékpáros, olimpiai bajnok Valerij Movchanova. Van egy lányom, akit más néven Nelly. A második alkalommal házas élet is nem működött.

Most tornász él az Egyesült Államokban, Minneapolis. Gyakran jön a szülei Kazahsztánban. Lánya tanult a University of Chicago.

érdekes tények

Nellie Kim - az első adagot az olimpiai játékok tornász, aki kapott egy tucat „tíz” az ugrás és a testmozgás.

A válogatott, Kim úgynevezett „Kimonelli”. Mind a sportoló azt mondja, edző Turishcheva véletlenül összekeverjük a nevét. Ezt követően, mindenki elkezdett szólítani ezt a becenevet.

Kezdetben Nelly nem hiszem tornászok karrierjét. Programok a lányok csak szórakozás.

A Nemzetközi Torna Hall of Fame sport, található az Egyesült Államokban, és a neve Nelly.

Megáll karrier sportoló volt, mert az egészségügyi problémák. Kinyitotta a pestis.

Kim ragyogó győzelmet a montreali játékok újságírók Amerikából megjósolni. Megkezdése előtt érkeztek Kazahsztánban és egy film a jövőben csillag torna.

Az esküvő után Vladimir Achasova Nelly akar vonulni a sport, de hirtelen meggondolta magát, és úgy döntött, hogy beszél a moszkvai olimpián.

Néhány évvel később, egy diadalmas dupla szaltót Kim ismételt Svetlana Boginskaya, amiért Nelli Vlagyimirovna (ez volt az egyik a verseny bírák), amint az „tíz”.

A híres portugál és kanadai énekes Nelly Furtado szülők tiszteletére nevezték el a sportolók. Ők voltak ragadtatva a teljesítményét Kim olimpián Montrealban.

Név Nelly ismert volt messze a határokon túl a Szovjetunió. Senki sem hasonlítható a bajnok.

Copyright © 2018 hu.unansea.com. Theme powered by WordPress.