Sport és fitneszOutdoor Sport

2002-es téli olimpia Salt Lake City: a résztvevők nyertesek

2002. évi téli olimpiai tartott az Egyesült Államokban. Ez volt a tizenkilencedik a sorban játékokat, amelyekben 77 ország vett részt. Tizennyolc közülük megkapta a legmagasabb méltóságát a díjat. A nem hivatalos csapat ranglistán az első helyet foglal Norvégiában. Ez az esemény azért érdekes is, és az a tény, hogy Kína és Ausztrália nyerte az első aranyérmet a teljes időszakban való részvétele a téli játékok.

edzés

Salt Lake City - a fővárosban az amerikai Utah állam. Ez egy nagyon fejlett terület, ahol a lakosság mintegy 1 millió ember. Ő egy előnyös közlekedés és a földrajzi elhelyezkedés. Megkezdése előtt a játékok tartottak benne áll. speciális rendszer vasút, modernizált autópálya jött létre. A jelkép a játék szolgált képet formájában fényes hópelyhek. Szimbolikusan, a kép azt jelentette, természetes kontrasztok az állam, a sokszínű kultúra, valamint a bátorságot a sportolók - a versenyzők. Games kabala szolgált három állat: nyúl, medve, és a prérifarkas, ami azt jelentette, sebesség, magasság és az erőt. A hivatalos plakát egy zászlót, amely repül át a havas csúcsok, amelyek székhelye az állam. Eleinte a játék képviselői részt vettek a néhány ázsiai országban: Hong Kong, Nepál, Kamerun. Egy másik érdekes tény, hogy az ukrán csapat állt két alkalommal több résztvevő mint idején mutatkozott.

újítások

Olimpia 2002 emlékezett a közönség a tény, hogy módosításra került. A szervezők a csontváz vissza a programot, melyen részt vettek a férfiak és nők egyaránt. Az utolsó lehetősége volt a versenyt a bob. Biatlon sport bővült a versenyt, de a biatlon - sprint. Ezen túlmenően, rövid pálya, egy új út - 1500 méter. Mert még egy innováció között az a tény, hogy a megfelelő design medál fejlesztették először minden sportágban.

problémák

Olimpia-2002 kísérte sorozatos botrányok. Az egész kezdődött az a hely kiválasztásában a játékot. Az amerikai városban azonnal kiválasztásra az első szavazási fordulóban a Nemzetközi Bizottság. Miután Salt Lake City fővárosa lett játékok, néhány NOB tagjai gyanús az a tény, hogy az általuk kapott kártérítést a döntését. Ezen túlmenően, a magatartása a verseny kísérte dopping botrányok, hogy néhány sportoló megfosztott címek és aranyérmet. De a legkülönösebb eset történt teljesítése során a sport párokat a jégen, amikor az olimpia zajlott 2002. Műkorcsolya emlékeztek sokáig, mert a szokatlan esemény meghatározásával kapcsolatos, a győztes. Arany nyerte az orosz sportolók, de a kanadai pár panaszt nyújtott be, amely után az eredmények felülvizsgálatára került sor, és a zsűri őket először.

Egyéb győzelmek oroszok a jégen

Olimpia 2002 során számos fontos esemény a helyi deszkások. A női egyes korcsolyázás ellentmondásos elnyerte az Amerikai sportoló S. Hughes, legyőzve I. Slutskaya csak egy szavazata van. De a férfi korcsolya első és a második helyen volt, persze, az oroszok. A. Yagudin nyert aranyat, egyre rekordszámú pontot szerzett szabad program. Második ment E. Pljushchenko. 2002-ben (olimpia) év fordulópont volt a karrier számára, ahogy azt ebben az időben ő létre magát a jövő királya jég. Ő kiváló teljesítményét nem hagyott kétséget afelől, hogy ki lesz a következő bajnok. És valóban, 2008-ban ő volt az első a versenyben, és az abszolút vezető az irodában.

síelés

Elég érdekes, hogy megnyerjük a versenyt emlékeznek a 2002-es olimpián. Biatlon vált mérföldkő esemény köszönhetően a részvétel a híres norvég sportoló W. Bjoerndalen, aki nyert csak három elindul, és a stafétabotot. Rajta kívül meg kell említeni a kiemelkedő teljesítményeket a horvát sportolók Ya Kostelic, aki három arany és egy ezüst érmet, annak ellenére, hogy utóbbi műtét. Oroszok vett részt ebben a sportágban volt jelentős kihívások: orosz sportolók, aki arany, keresztül egy kis időt azzal vádolták, a dopping és megfosztották érmet.

bronz

Nem teljesen sikeres az oroszok fajta játék volt Olimpia-2002. Jégkorong - az egyik legfejlettebb sport hazánkban. A játékos azonban nem volt könnyű. Kifejezetten sztárcsapatot össze a versenyre, de ennek ellenére, az első az oroszok kötődik az amerikaiak, majd elvesztette a finnek, és végül a harmadik helyet, míg a várakozás, persze, nagyon magas volt. Bajnokok voltak kanadaiak, és a negyedik helyen volt, Fehéroroszország, amely már ebben az országban egy igazi eredmény.

érdekes tények

2002. évi téli olimpiai emlékeztek több figyelemre méltó események. Egyikük nyerni az ausztrál sportoló a verseny. Ezután a vezetők a verseny kétszer ütközött egymással, így Steven Bradbury, hogy az aranyérmet. Egy másik érdekes tény - ez a győzelem a fekete sportolók az Egyesült Államok és Kanada jégkorong és bob. Ugyanakkor esemény Németország vette rekordszámú díjat, annak ellenére, hogy nem volt képes-hoz kap körül Norvégia arany. Ami a szervezet lehetséges megjegyezni, hogy az esemény alatt zajlott fokozott biztonsági intézkedéseket.

Győzelem és a nehéz oroszok

Az elején a verseny a hazai síelő súlyos és állandó harc elveszett arany olasz versenyen. De tudtam, hogy megnyerje a bajnokságot orosz sport pár műkorcsolya. Az egyéni verseny orosz síelő vette bronz. Egy idő után a női páros lett a második és a harmadik helyen, mögötte csak a norvég síelő. A következő nap, és hozta hazánk érem a síelés és a versenyzést. Azonban ez nem volt mentes kudarcok: a női csapat a síelés kizárták, és ez volt ő, aki volt, hogy az aranyérmet a szakértők szerint. Ugyanez a sors érte a síugró és combinators. De az orosz síelő ezüstérmet nyert a maratoni versenyen, de egy idő után megkapta az arany, t. Hogy. A győztes a vérben a tiltott kábítószerek.

Record jégen

De a legemlékezetesebb győzelem elérése A. Yagudin. Ő ragyogóan teljesített egy rövid programot, amelyek teljesítése még mindig egy hivatkozást. Az ő teljesítménye kapta a legmagasabb értékelést a bírák. Minden oda neki a győzelmet, sőt, először megkapta a legmagasabb pontszámot művészi. Yagudin lett az első sportoló, aki végre során beszédet két quad, amelyek közül az egyik tartalmazza a kaszkád. ez volt a csúcs pályája a sportoló.

Gyorskorcsolya és bob

Ebben a sportban, ami az egyik vezető hazánkban, sajnos, nem vettem egy érem. De az érdekes tény, hogy szinte minden távolságokat megadott világrekordot. Az első helyen a hivatalos ranglistán Hollandia volt ebben a kategóriában. Német és amerikai csapatok egészítik ki az első három, figyelembe az első helyen, de kiderült, hogy kevesebb, mint az ezüst és a bronz. A bob kell ünnepelni az eredményeket Németországban. Német kettes negyedik alkalommal nyerte meg az első helyet. Ez az ország is meghatározó a verseny quadok. Trojka bezárja az amerikaiak és a svájci.

Skeleton szánkót és egyéb

Ez a sport először be ezek a játékok 1948 óta. Ugyanakkor a nők is részt vett a versenyen. Az első helyen volt a csapat, az amerikai, a brit és a kanadai egészítik ki az első három. Hazánk egyik aranyérmet, és a negyedik helyen végzett. A szánkó és a tetején Németországban. Több játék készlet medál már játszottak a férfiak körében (kétágyas és egyágyas szánkó) és a nők (egyszeri szán).

A síugrás az első helyet a svájci és a német. Szintén díjat elfoglalt lengyel, finn, szlovén sportoló. A snowboard amerikaiak megnyerte mind a három érmet a férfi kategóriában. Ez volt az első alkalom 1956 óta, amikor az amerikai tisztviselők van az egész dobogóra.

érték

Games 2002 fontosak voltak, ha csak azért, mert ez volt az első esemény az új évezredben. Azonban, sajnos, tárhely ez az esemény árnyékolta botrányok, viták és a dopping problémákat. Hazánk jött a fővárosba játékok egy erős felállás, hanem több kudarcok vezetett arra a tényre, hogy a csapat elvesztette számos díjat. Ennek ellenére senki sem volt egy csodálatos pillanat emlékét rajongók. Ez elsősorban egy csodálatos beszédet E. Yagudin és Plushenko a férfi műkorcsolya I. Slutskaya és a nő. Ezen túlmenően, az arany biathletes A. Dust kellemesen örömmel hazai közönség és szerzett dupla árat a botrány után a mi síelőket. Számos sportág helyi sportolók többet várt (például a jégkorong). Mindazonáltal, a teljesítmény az orosz csapat méltó volt. Ami a legerősebb országok, azok pozícióját a hivatalos csapat állása arra igen várható (ez különösen vonatkozik a Norvégia, melyek jól fejlett téli sportok). Tehát, az olimpia-2002, az eredmények, amelyek elvileg természetes ellenére minden ellentmondását, az egész hagyott jó benyomást a közönség.

Copyright © 2018 hu.unansea.com. Theme powered by WordPress.